 All Product > Relays > General Purpose Relays > Fujitsu  (FTR-K3AB012W-WG)
Fujitsu FTR-K3AB012W-WG
PartNo:
FTR-K3AB012W-WG
Manufacturers: Fujitsu
Qty: 426
Request Qty:
Description: General Purpose Relays 250VAC/25A Wd contact gap 1.5mm
RoHS:Details
Product:Low Profile Relays
Type:Standard
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:25 A
Switching Voltage:250 VAC
Coil Termination:Solder Pin
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:12 V
Coil Resistance:120 Ohms