 All Product > Relays > General Purpose Relays > Fujitsu  (FTR-K3AB024W)
Fujitsu FTR-K3AB024W
PartNo:
FTR-K3AB024W
Manufacturers: Fujitsu
Qty: 685
Request Qty:
Description: General Purpose Relays 24VDC 20A POWER
RoHS:Details
Product:Low Profile Relays
Type:Slim Form
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:25 A
Switching Voltage:250 VAC
Coil Termination:Solder Pin
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 V
Coil Resistance:740 Ohms