 All Product > Relays > General Purpose Relays > Fujitsu  (FTR-K3JB012W)
Fujitsu FTR-K3JB012W
PartNo:
FTR-K3JB012W
Manufacturers: Fujitsu
Qty: 3830
Request Qty:
Description: General Purpose Relays 12VDC 20A POWER
RoHS:Details
Product:Low Profile Relays
Type:Slim Form
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:Solder Pin
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:12 V
Coil Resistance:185 Ohms