 All Product > Relays > General Purpose Relays > Fujitsu  (FTR-K3LAB024W)
Fujitsu FTR-K3LAB024W
PartNo:
FTR-K3LAB024W
Manufacturers: Fujitsu
Qty: 95
Request Qty:
Description: General Purpose Relays 250VAC/25A 1 formA, Latching
RoHS:Details
Product:Low Profile Relays
Type:Standard
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:25 A
Switching Voltage:250 VAC
Coil Termination:Solder Pin
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 V
Coil Resistance:640 Ohms