 All Product > Relays > General Purpose Relays > Fujitsu  (FTR-LYAA012V)
Fujitsu FTR-LYAA012V
PartNo:
FTR-LYAA012V
Manufacturers: Fujitsu
Qty: 179
Request Qty:
Description: General Purpose Relays POWER
RoHS:Details
Product:Low Profile Relays
Type:Slim Form
Contact Termination:Solder Pin
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:6:00 上午
Switching Voltage:250 VAC
Coil Termination:Solder Pin
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:12 V
Coil Resistance:847 Ohms