 All Product > Relays > General Purpose Relays > Fujitsu  (FTR-LYCA012Y)
Fujitsu FTR-LYCA012Y
PartNo:
FTR-LYCA012Y
Manufacturers: Fujitsu
Qty: 859
Request Qty:
Description: General Purpose Relays 12 VDC 1 Form C Silver Alloy Contact
RoHS:Details
Product:Low Profile Relays
Type:Standard
Mounting Type:
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:6:00 上午
Switching Voltage:250 VAC
Coil Termination:Solder Pin
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:12 V
Coil Resistance:847 Ohms