 All Product > Relays > General Purpose Relays > Fujitsu  (FTR-LYCA024Y)
Fujitsu FTR-LYCA024Y
PartNo:
FTR-LYCA024Y
Manufacturers: Fujitsu
Qty: 339
Request Qty:
Description: General Purpose Relays 24 VDC 1 Form C Silver Alloy Contact
RoHS:Details
Product:Low Profile Relays
Type:Standard
Mounting Type:
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:Solder Pin
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 V
Coil Resistance:64 Ohms