 All Product > Relays > General Purpose Relays > Fujitsu  (FTR-P3CN012W1)
Fujitsu FTR-P3CN012W1
PartNo:
FTR-P3CN012W1
Manufacturers: Fujitsu
Qty: 1089
Request Qty:
Description: General Purpose Relays AUTO
Product Information:
RoHS:No
Product:
Type:
Contact Termination:Solder Pin
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:12 V
Coil Resistance:240 Ohms
Coil Current:35 A