 All Product > Relays > General Purpose Relays > Fujitsu  (FTR-P4CN010W1)
Fujitsu FTR-P4CN010W1
PartNo:
FTR-P4CN010W1
Manufacturers: Fujitsu
Qty: 386
Request Qty:
Description: General Purpose Relays Auto 25A 10VDC
RoHS:Details
Product:
Type:
Contact Termination:
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:10 V
Coil Resistance:167 Ohms
Coil Current:35 A