 All Product > Relays > General Purpose Relays > Fujitsu  (FTR-P6GN012WA)
Fujitsu FTR-P6GN012WA
PartNo:
FTR-P6GN012WA
Manufacturers: Fujitsu
Qty: 1131
Request Qty:
Description: General Purpose Relays 12 VDC 1 Form C Silver-Tin Ox Alloy
RoHS:Details
Product:Automotive Relays
Type:
Contact Termination:Gull Wing Lead
Mounting Style:SMD/SMT
Mounting Type:
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:Gull Wing Lead
Coil Type:
Coil Voltage:12 V
Coil Resistance:180 Ohms