 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Electronics  (G2R-1-DC12)
Omron Electronics G2R-1-DC12
PartNo:
G2R-1-DC12
Manufacturers: Omron Electronics
Qty: 3221
Request Qty:
Description: General Purpose Relays SPDT Semi-Sealed 12VDC
Type:
Contact Termination:
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:10:00 上午
Switching Voltage:
Coil Termination:
Coil Type:
Coil Voltage:12 V
Coil Resistance:275 Ohms
Coil Current:43.6 mA