 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Electronics  (G2R-1-DC24)
Omron Electronics G2R-1-DC24
PartNo:
G2R-1-DC24
Manufacturers: Omron Electronics
Qty: 1034
Request Qty:
Description: General Purpose Relays SPDT 10A 24VDC PCB
Type:
Contact Termination:
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:10:00 上午
Switching Voltage:
Coil Termination:
Coil Type:
Coil Voltage:24 V
Coil Resistance:1600 Ohms
Coil Current:21.8 mA