 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Electronics  (G2R-1-DC48)
Omron Electronics G2R-1-DC48
PartNo:
G2R-1-DC48
Manufacturers: Omron Electronics
Qty: 98
Request Qty:
Description: General Purpose Relays SPDT 10A 48VDC Thru-Hole 4.17K Ohm
RoHS:Details
Product:Power Relays
Type:Slim Form
Contact Termination:Solder Pin
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:10:00 上午
Switching Voltage:
Coil Termination:Solder Pin
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:48 V
Coil Resistance:4170 Ohms
Coil Current:11.5 mA