 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Electronics  (G2R-1-E-DC48)
Omron Electronics G2R-1-E-DC48
PartNo:
G2R-1-E-DC48
Manufacturers: Omron Electronics
Qty: 102
Request Qty:
Description: General Purpose Relays SPDT 16A Thru-Hole 48VDC 4.17K Ohm
RoHS:Details
Product:Power Relays
Type:High Sensitivity
Contact Termination:Solder Pin
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:10:00 上午
Switching Voltage:380 VAC, 125 VDC
Coil Termination:Solder Pin
Coil Type:
Coil Voltage:48 V
Coil Resistance:4.17 Ohms
Coil Current:11.5 mA