 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Electronics  (G2R-1-H-DC24)
Omron Electronics G2R-1-H-DC24
PartNo:
G2R-1-H-DC24
Manufacturers: Omron Electronics
Qty: 121
Request Qty:
Description: General Purpose Relays SPDT 5A Thru-Hole 24VDC 1.6K Ohm
RoHS:Details
Product:
Type:
Contact Termination:
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:10:00 上午
Switching Voltage:
Coil Termination:
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 V
Coil Resistance:1.6 kOhms
Coil Current:15 mA