 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Automation and Safety  (G2R-1-S-AC24S)
Omron Automation and Safety G2R-1-S-AC24S
PartNo:
G2R-1-S-AC24S
Manufacturers: Omron Automation and Safety
Qty: 119
Request Qty:
Description: General Purpose Relays AC/DC COIL SPDT 24AC GENERAL PURPOSE
RoHS:Details
Product:
Type:
Contact Termination:Solder Pin
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:10:00 上午
Switching Voltage:250 V
Coil Termination:Solder Pin
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 VAC
Coil Resistance:260 Ohms
Coil Current:46.5 mA