 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Automation and Safety  (G2R-1-S-DC12S)
Omron Automation and Safety G2R-1-S-DC12S
PartNo:
G2R-1-S-DC12S
Manufacturers: Omron Automation and Safety
Qty: 418
Request Qty:
Description: General Purpose Relays AC/DC COIL SPDT 12DC GENERAL PURPOSE
Type:
Contact Termination:Solder Pin
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:10:00 上午
Switching Voltage:440 VAC, 125 VDC
Coil Termination:Plug In
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:12 V
Coil Resistance:278 Ohms
Coil Current:43.2 mA