 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Automation and Safety  (G2R-1-T-AC120)
Omron Automation and Safety G2R-1-T-AC120
PartNo:
G2R-1-T-AC120
Manufacturers: Omron Automation and Safety
Qty: 837
Request Qty:
Description: General Purpose Relays RELAY
RoHS:Details
Product:Power Relays
Type:
Contact Termination:Quick Connect Terminal
Mounting Style:Panel
Mounting Type:Flange
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:10:00 上午
Switching Voltage:
Coil Termination:Quick Connect Terminal
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:120 VAC
Coil Resistance:6.5 kOhms
Coil Current:7.5 mA