 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Automation and Safety  (G2R-1-T-AC24)
Omron Automation and Safety G2R-1-T-AC24
PartNo:
G2R-1-T-AC24
Manufacturers: Omron Automation and Safety
Qty: 101
Request Qty:
Description: General Purpose Relays 10 AMP 24VAC SPDT
Type:
Contact Termination:Quick Connect Terminal
Mounting Style:Panel
Mounting Type:Flange
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:10:00 上午
Switching Voltage:
Coil Termination:Quick Connect Terminal
Coil Type:
Coil Voltage:24 VAC
Coil Resistance:260 Ohms
Coil Current:46.5 mA, 37.5 mA