 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Electronics  (G2R-14-DC12)
Omron Electronics G2R-14-DC12
PartNo:
G2R-14-DC12
Manufacturers: Omron Electronics
Qty: 1016
Request Qty:
Description: General Purpose Relays Power PCB Relay SPDT Sealed 12VDC
RoHS:Details
Product:
Type:
Contact Termination:
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:12 V
Coil Resistance:275 Ohms
Coil Current:43.6 mA