 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Electronics  (G2R-14-DC24)
Omron Electronics G2R-14-DC24
PartNo:
G2R-14-DC24
Manufacturers: Omron Electronics
Qty: 1200
Request Qty:
Description: General Purpose Relays Power PCB Relay SPDT Sealed 24VDC AgCnts
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 V
Coil Resistance:1.1 kOhms
Coil Current:21.8 mA