 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Electronics  (G2R-14-H-DC24)
Omron Electronics G2R-14-H-DC24
PartNo:
G2R-14-H-DC24
Manufacturers: Omron Electronics
Qty: 100
Request Qty:
Description: General Purpose Relays SPDT 5A Thru-Hole 24VDC 1.6K Ohm
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 V
Coil Resistance:1.6 kOhms
Coil Current:15 mA