 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Electronics  (G2R-14-T130-AC24)
Omron Electronics G2R-14-T130-AC24
PartNo:
G2R-14-T130-AC24
Manufacturers: Omron Electronics
Qty: 92
Request Qty:
Description: General Purpose Relays SPDT 10A 24VAC PCB ClassB
RoHS:Details
Product:Power Relays
Type:
Contact Termination:Quick Connect Terminal
Mounting Style:Panel
Mounting Type:Flange
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:Quick Connect Terminal
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 VAC
Coil Resistance:260 Ohms
Coil Current:37.5 mA