 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Electronics  (G2R-1A-AC120)
Omron Electronics G2R-1A-AC120
PartNo:
G2R-1A-AC120
Manufacturers: Omron Electronics
Qty: 93
Request Qty:
Description: General Purpose Relays SPDT 120VAC 16A Semi-Sealed
RoHS:Details
Product:Power Relays
Type:Slim Form
Contact Termination:Quick Connect Terminal
Mounting Style:Socket
Mounting Type:
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:10:00 上午
Switching Voltage:380 VAC, 125 VDC
Coil Termination:Quick Connect Terminal
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:120 VAC
Coil Resistance:6.5 kOhms
Coil Current:7.5 mA