 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Electronics  (G2R-1A-AC24)
Omron Electronics G2R-1A-AC24
PartNo:
G2R-1A-AC24
Manufacturers: Omron Electronics
Qty: 96
Request Qty:
Description: General Purpose Relays SPST-NO 10A ThruHole 24VAC 260 Ohm
Mounting Type:
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 VAC
Coil Resistance:260 Ohms
Coil Current:37.5 mA