 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Electronics  (G2R-1A-DC12)
Omron Electronics G2R-1A-DC12
PartNo:
G2R-1A-DC12
Manufacturers: Omron Electronics
Qty: 94
Request Qty:
Description: General Purpose Relays SPST-NO 10A ThruHole 12VDC 275 Ohm
Mounting Type:
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:
Coil Type:
Coil Voltage:12 V
Coil Resistance:275 Ohms
Coil Current:43.6 mA