 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Electronics  (G2R-1A-E-DC24)
Omron Electronics G2R-1A-E-DC24
PartNo:
G2R-1A-E-DC24
Manufacturers: Omron Electronics
Qty: 2221
Request Qty:
Description: General Purpose Relays Power PCB Relay SPST-NO Semisealed
RoHS:Details
Product:Power Relays
Type:Slim Form
Contact Termination:Quick Connect Terminal
Mounting Style:Socket
Mounting Type:
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:10:00 上午
Switching Voltage:380 VAC, 125 VDC
Coil Termination:Quick Connect Terminal
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 VDC
Coil Resistance:1.1 kOhms
Coil Current:21.8 mA