 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Automation and Safety  (G2R-1A-T-AC24)
Omron Automation and Safety G2R-1A-T-AC24
PartNo:
G2R-1A-T-AC24
Manufacturers: Omron Automation and Safety
Qty: 133
Request Qty:
Description: General Purpose Relays 24VAC SPST-NO Upper mt bracket QC
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 VAC
Coil Resistance:260 Ohms
Coil Current:37.5 mA