 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Automation and Safety  (G2R-1A-T-DC24)
Omron Automation and Safety G2R-1A-T-DC24
PartNo:
G2R-1A-T-DC24
Manufacturers: Omron Automation and Safety
Qty: 122
Request Qty:
Description: General Purpose Relays RELAY
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 V
Coil Resistance:1.1 kOhms
Coil Current:21.8 mA