 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Electronics  (G2R-1A4-DC24)
Omron Electronics G2R-1A4-DC24
PartNo:
G2R-1A4-DC24
Manufacturers: Omron Electronics
Qty: 1954
Request Qty:
Description: General Purpose Relays SPST 24VDC No Seal
Type:
Contact Termination:
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 V
Coil Resistance:1.1 kOhms
Coil Current:21.8 mA