 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Electronics  (G2R-2-DC12)
Omron Electronics G2R-2-DC12
PartNo:
G2R-2-DC12
Manufacturers: Omron Electronics
Qty: 1031
Request Qty:
Description: General Purpose Relays Power PCB Relay DPDT 12VDC Semi-Sealed
RoHS:Details
Product:
Type:
Mounting Type:
Contact Form:DPDT (2 Form C)
Contact Current Rating:5:00 上午
Switching Voltage:
Coil Termination:
Coil Type:
Coil Voltage:12 V
Coil Resistance:275 Ohms
Coil Current:43.6 mA