 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Automation and Safety  (G2R-2-S-AC120S)
Omron Automation and Safety G2R-2-S-AC120S
PartNo:
G2R-2-S-AC120S
Manufacturers: Omron Automation and Safety
Qty: 217
Request Qty:
Description: General Purpose Relays AC/DC COIL DP 120AC GENERAL PURPOSE
RoHS:Details
Product:
Type:
Contact Termination:Solder Pin
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:DPDT (2 Form C)
Contact Current Rating:5:00 上午
Switching Voltage:380 VAC, 125 VDC
Coil Termination:Solder Pin
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:120 VAC
Coil Resistance:7.286 kOhms
Coil Current:8.6 mA