 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Automation and Safety  (G2R-2-S-DC24S)
Omron Automation and Safety G2R-2-S-DC24S
PartNo:
G2R-2-S-DC24S
Manufacturers: Omron Automation and Safety
Qty: 869
Request Qty:
Description: General Purpose Relays AC/DC COIL DPDT 24DC GENERAL PURPOSE
Type:
Contact Termination:Solder Pin
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:DPDT (2 Form C)
Contact Current Rating:5:00 上午
Switching Voltage:380 VAC, 125 VDC
Coil Termination:Solder Pin
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 V
Coil Resistance:1.113 kOhms
Coil Current:21.6 mA