 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Automation and Safety  (G2R-2-SN-DC24S)
Omron Automation and Safety G2R-2-SN-DC24S
PartNo:
G2R-2-SN-DC24S
Manufacturers: Omron Automation and Safety
Qty: 211
Request Qty:
Description: General Purpose Relays DPDT 10A 24VDC LED indicator
Contact Form:DPDT (2 Form C)
Contact Current Rating:10:00 上午
Switching Voltage:380 VAC, 125 VDC
Coil Termination:Solder Pin
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 V
Coil Resistance:1.113 kOhms
Coil Current:21.6 mA