 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Electronics  (G2R-24-DC48)
Omron Electronics G2R-24-DC48
PartNo:
G2R-24-DC48
Manufacturers: Omron Electronics
Qty: 96
Request Qty:
Description: General Purpose Relays DPDT 5A Thru-Hole 48VDC 4.17K Ohm
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:48 V
Coil Resistance:4.17 kOhms
Coil Current:11.5 mA