 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Electronics  (G2R-24-H-DC24)
Omron Electronics G2R-24-H-DC24
PartNo:
G2R-24-H-DC24
Manufacturers: Omron Electronics
Qty: 100
Request Qty:
Description: General Purpose Relays DPDT 3A 24VDC 1.6K Ohm Thru-Hole
Type:
Contact Termination:
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:DPDT (2 Form C)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 V
Coil Resistance:1.6 kOhms
Coil Current:15 mA