 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Electronics  (G2R-2A4-AC24)
Omron Electronics G2R-2A4-AC24
PartNo:
G2R-2A4-AC24
Manufacturers: Omron Electronics
Qty: 94
Request Qty:
Description: General Purpose Relays DPST-NO 5A Thru-Hole 24VAC 260 Ohm
RoHS:Details
Product:
Type:
Contact Termination:
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:DPST (2 Form A)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 VAC
Coil Resistance:260 Ohms
Coil Current:37.5 mA