 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Electronics  (G2R-2A4-DC24)
Omron Electronics G2R-2A4-DC24
PartNo:
G2R-2A4-DC24
Manufacturers: Omron Electronics
Qty: 100
Request Qty:
Description: General Purpose Relays DPST-NO 4A Thru-Hole 24VDC 1.1K Ohm
RoHS:Details
Product:Power Relays
Type:Slim Form
Contact Termination:Quick Connect Terminal
Mounting Style:Socket
Mounting Type:
Contact Form:DPST (2 Form A)
Contact Current Rating:4:00 上午
Switching Voltage:380 VAC, 125 VDC
Coil Termination:Quick Connect Terminal
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 VDC
Coil Resistance:1.1 kOhms
Coil Current:21.8 mA