 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Electronics  (G2RL-1-DC12)
Omron Electronics G2RL-1-DC12
PartNo:
G2RL-1-DC12
Manufacturers: Omron Electronics
Qty: 970
Request Qty:
Description: General Purpose Relays Power PCB Relay SPDT 12VDC Class F
RoHS:Details
Product:
Type:
Mounting Type:
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:12:00 上午
Switching Voltage:
Coil Termination:
Coil Type:
Coil Voltage:12 V
Coil Resistance:360 Ohms
Coil Current:33.3 mA