 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Electronics  (G2RL-1-H-DC12)
Omron Electronics G2RL-1-H-DC12
PartNo:
G2RL-1-H-DC12
Manufacturers: Omron Electronics
Qty: 140
Request Qty:
Description: General Purpose Relays Power PCB Relay SPDT 12VDC
RoHS:Details
Product:Power Relays
Type:High Current
Contact Termination:Solder Pin
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:10:00 上午
Switching Voltage:440 VAC, 300 VDC
Coil Termination:
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:12 VDC
Coil Resistance:576 Ohms
Coil Current:20.8 mA