 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Electronics  (G2RL-1A4-DC24)
Omron Electronics G2RL-1A4-DC24
PartNo:
G2RL-1A4-DC24
Manufacturers: Omron Electronics
Qty: 143
Request Qty:
Description: General Purpose Relays SPST-NO Sealed 24VDC ClassF GP Type
RoHS:Details
Product:Power Relays
Type:High Current
Contact Termination:Solder Pin
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:12:00 上午
Switching Voltage:440 VAC, 300 VDC
Coil Termination:
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 VDC
Coil Resistance:1.44 kOhms
Coil Current:16.7 mA