 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Electronics  (G2RL-24-DC12)
Omron Electronics G2RL-24-DC12
PartNo:
G2RL-24-DC12
Manufacturers: Omron Electronics
Qty: 8269
Request Qty:
Description: General Purpose Relays DPDT 12VDC Class F Sealed
RoHS:Details
Product:Power Relays
Type:High Current
Contact Form:DPDT (2 Form C)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:12 V
Coil Resistance:360 Ohms
Coil Current:33.33 mA