 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Electronics  (G2RL-2A4-DC12)
Omron Electronics G2RL-2A4-DC12
PartNo:
G2RL-2A4-DC12
Manufacturers: Omron Electronics
Qty: 89
Request Qty:
Description: General Purpose Relays DPST-NO 12VDC Sealed ClassF GP Type
RoHS:Details
Product:Power Relays
Type:High Current
Contact Termination:Solder Pin
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:DPST (2 Form A)
Contact Current Rating:8:00 上午
Switching Voltage:440 VAC, 300 VDC
Coil Termination:
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:12 VDC
Coil Resistance:360 Ohms
Coil Current:33.3 mA