 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Electronics  (G4A-1A-E-DC12)
Omron Electronics G4A-1A-E-DC12
PartNo:
G4A-1A-E-DC12
Manufacturers: Omron Electronics
Qty: 625
Request Qty:
Description: General Purpose Relays SPST-NO 12VDC PCB & QC
RoHS:Details
Product:
Type:
Contact Termination:
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:20 A
Switching Voltage:
Coil Termination:
Coil Type:
Coil Voltage:12 V
Coil Resistance:160 Ohms
Coil Current:75 mA