Omron Electronics (G4A-1A-PE-DC12)
PartNo:
G4A-1A-PE-DC12
Manufacturers:
Omron Electronics
Qty:
538
Request Qty:
Description:
General Purpose Relays Power PCB Relay SPST-NO 12VDC PCB
Details
Product:
Type:
Contact Termination:
Mounting Style:
Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:
SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:
20 A
Switching Voltage:
Coil Termination:
Coil Type:
Coil Voltage:
12 V
Coil Resistance:
160 Ohms
Coil Current:
75 mA