 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Electronics  (G4W-2212P-US-TV5-HP-DC24)
Omron Electronics G4W-2212P-US-TV5-HP-DC24
PartNo:
G4W-2212P-US-TV5-HP-DC24
Manufacturers: Omron Electronics
Qty: 1040
Request Qty:
Description: General Purpose Relays DPST-NO 33.3mA 24VDC
RoHS:Details
Product:
Type:
Contact Termination:
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:DPST (2 Form A)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 V
Coil Resistance:720 Ohms
Coil Current:33.3 mA