Omron Electronics (G4W-2214P-US-HP-DC12)
PartNo:
G4W-2214P-US-HP-DC12
Manufacturers:
Omron Electronics
Qty:
577
Request Qty:
Description:
General Purpose Relays High-Capacity DPST-NO 12VDC
Details
Product:
Type:
Contact Termination:
Solder Pin
Mounting Style:
Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:
DPST (2 Form A)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:
Coil Type:
Non-Latching
Coil Voltage:
12 V
Coil Resistance:
180 Ohms
Coil Current:
66.7 mA