 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Electronics  (G5LA-1-DC12)
Omron Electronics G5LA-1-DC12
PartNo:
G5LA-1-DC12
Manufacturers: Omron Electronics
Qty: 2487
Request Qty:
Description: General Purpose Relays SPDT 12VDC Class A 30mA Flux Protected
RoHS:Details
Product:
Type:
Contact Termination:
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:5:00 上午
Switching Voltage:
Coil Termination:
Coil Type:
Coil Voltage:12 V
Coil Resistance:400 Ohms
Coil Current:30 mA