 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Electronics  (G5LA-14-DC24)
Omron Electronics G5LA-14-DC24
PartNo:
G5LA-14-DC24
Manufacturers: Omron Electronics
Qty: 5353
Request Qty:
Description: General Purpose Relays Power PCB Relay SPDT 24VDC 15mA
RoHS:Details
Product:
Type:
Contact Termination:
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:5:00 上午
Switching Voltage:
Coil Termination:
Coil Type:
Coil Voltage:24 V
Coil Resistance:1600 Ohms
Coil Current:15 mA