 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Electronics  (G5LA-1A4-DC12)
Omron Electronics G5LA-1A4-DC12
PartNo:
G5LA-1A4-DC12
Manufacturers: Omron Electronics
Qty: 6045
Request Qty:
Description: General Purpose Relays Power PCB Relay SPST-NO 12VDC 30mA
RoHS:Details
Product:Low Profile Relays
Type:Miniature
Contact Termination:Solder Pin
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:10:00 上午
Switching Voltage:250 VAC, 24 VDC
Coil Termination:
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:12 V
Coil Resistance:400 Ohms
Coil Current:30 mA